| Sabpopoviciu007 a întrebat:

As vrea sa slabesc pana pe la mijlocul lunii iulie aprox 10 kg.
Este posibil? Daca da, cum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Da, este perfect posibil. Vei slabi cu un deficit caloric. Calculezi cate kcal mananci pe zi si ai grija sa fii in deficit caloric. Sportul de va ajuta. Sunt multe calculatoare online. Daca slabesti 1kg pe saptamana, cum este si recomandat, vei slabi chiar si 12 kg pana la jumatatea lunii iulie.

| gigite a răspuns:

Da. Da mancarea de pomana/gratis la saraci, cei ai strazii, si simte-te ca ai mancat spiritual mai mult! Sper sa reusesti.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate daca esti hotarat si determinat sa te apuci serios de un port pe care sa-l faci 1-2 ore pe zi, pana uzi complet tricoul si totodata sa renunti la: dulciuri, paine, paste, fainoase, pizza, sucuri si bere.
-