| ancapopa84 a întrebat:

As vrea sa stiu daca dupa ce am folosit RIGEVIDON mi-a venit menstruatia in pauza de 7 zile, am reluat o folie noua din care am luat 6 pastle dupa care am uitat sa iau una seara, am luat urmatoarea seara dar pastila urmatoare, si in urmatoarea seara am uitat si tot asa in urmatoarea seara am luat urmatoarea, dar mi-a venit ciclul, vreau sa imi spuneti cam ce ar putea fi, si daca sa iau in continuare din folie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te urgent la ginecolog. Ai comis-o grav. Ai o dereglare serioasa cauzata de administrarea aiurea a pastilelor. Ele sunt preparate hormonale care pot da dereglari atat de severe incat sa tragi de ele toata viata. Nu intrerupe pastilele si nu amana nici o zi vizita la medic. Maine, absolut obligatoriu te duci la doctor. Dintr-o prostie ca asta poti sangera luni intregi sau poti sa nu mai ai copii niciodata. pastiele contraceptive sunt pentru persoane responsabile, capabile sa le administreze corect. Altfel sunt adevarate bombe cu ceas.

soothe
| soothe a răspuns:

Ai rabdare sa iti treaca cciclul si incepi de la inceput.