| cristinna23 a întrebat:

As vrea sa stiu :dupa ce te lovesti si nu ai avut o stare de inconstienta si nu ti s-a intunecat vederea dar nici nu ai sangerat poate avea urmari acest lucru? mentionez in partea dreapta a tamplei si in spate. deocamdata am 1 cucui in tampla.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| missbee a răspuns:

Dacă nu ai avut simptome de genul celor menționate de tine, amețeală sau dureri ulterioare, cred că e ok. Cucuiul va trece de la sine.

2 răspunsuri:
| cocainejunker a răspuns:

Exact asa am patit si eu. am vomitat la 3 ore dupa accident [am cazut cu bicicleta. am inceput nu vedeam nici ce sa scriu pe tastatura] du-te si fa-ti un tomograf pentru a fii singur/a ca este o lovitura superficiala. ai grija. lobii temporali sunt protejati de oase foarte subtiri. asa ca de acum ai mai multe grija
tschus!
funda :]?

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In principiu ar trebui sa te supravegheze cineva 24 de ore: sa nu ai stari de somnolenta, agitatie, dezorientare, sa nu versi sau sa nu ai dureri majore de cap. Daca nu se intampla nimic din toate astea, nu vor fi nici un fel de urmari.