| IonutMihai092 a întrebat:

Asa rara e bacteria aceasta Haemophilus parainfluenzae incat medicii n au auzit de ea? Pana la urma mi s-a prescris tratament cu sumetrolim 10 zile doua la 12 ore. Aparent toti zic ca bacteria e intalnita in alte zone decat in uretra si ca nu inteleg cum de o am eu acolo. Pe interent nu gasesti mai nimic despre ea cert e ca incep sa ma ingrijorez, de unde am luat asa ceva in primul rand, din contact sexual? N am fost la colt de strada am o singura partenera dar bacteria aparent e anaeroba si alta sursa in afara de aia nu inteleg, tratamentul o sa l ia si ea si eu la recomandare dar poate stie cineva mai multe...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| StudentLaMedicina a răspuns:

Ți-am mai explicat o dată, dar tu refuzi să accepți? Bacteria asta e parte din flora ta normală. Noi avem o grămadă de bacterii pe noi. Pe piele, în gură, oriunde. Trăiesc în simbioză cu noi. Adică e de bine să le ai. Câteodată ne atacă. Nu este ceva extraordinar de care medicii nu au auzit în viața lor.