| anonim_4396 a întrebat:

Aseara si azi dimineata am baut niste calmante (cam puternice), si azi aveam o senzatie de greata, ameteli, slabiciuni, parca mi se facea negru in fata ochilor, insa precizez ca beau antibiotice de ceva vreme.
Intrebarea e, are ceva daca amestec antibioticile cu calmantele?
Va rog, raspund vei care stiu!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Citeste aici: http://www.sfatulmedicului.ro/......mente_9329
Eu zic sa te duci la medic. Aici nu sunt medici. Daca ai hipotensiune si ai mai luat si calmante (unele au efect de scadere a tensiunii) poti ajunge in coma.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Tu vrei să GHICIM ce medicamente ai luat?

Precizează denumirea acestora ( "antibioticile cu calmantele" ), apoi mai vedem...

Toate cele bune.