| anonim_4396 a întrebat:

Asi vrea si eu sa imi spuneti daca e bine daca iau anticonceptionale am 14 ani dar in nici un caz nu imi incep viata sexuala sunt pentru acnee am fost la medici am luat tot felul de pastile si de geaba va rog sa ma ajutati, am luat si renumitul ruacutane ...in zadar va rog mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca pentru aceasta forma de acnee anticonceptionalele te vor ajuta. Si nu cred ca e cazul sa iei anticonceptionale la varsta ta doar pentru acnee (desi stiu ca e o problema serioasa). Oricum, numai un endocrinolog te poate ajuta.

| lucu a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa ieihappyintreaba un doctor