| T0T a întrebat:

Astăzi am jucat fotbal și mi-am întins de câteva ori piciorul și după a început să mă doară rău în zona genunchiului când îl întindeam și nu puteam deloc să îl țin așa, trebuia să îl țin mai îndoit ca să zic așa. Dacă nu îl întind nu mă doare deloc...E nevoie să mă duc la vreun medic? Poate fi ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| R0R0 a răspuns:

Daca te doare foarte tare, ar fi recomandta sa mergi cel putin la o asistent medicala
happy

| T0T explică (pentru R0R0):

La o "asistentă". Te-ai emoționat laughing Încă nu m-am dus și încă mă doare dacă îl forțez...Mă dau cu niște alifii.

| R0R0 a răspuns (pentru T0T):

Nu m-am emotionat. M-am grabit.
Tu foloseste alifii pana ti se va inflama laughing

| T0T explică (pentru R0R0):

Nu mi se inflamează...Cred că e ceva mai grav totuși, cred că e leziune de menisc și nu știu dacă e grav sau nu și în fine...Am avut o alifie de la unul foarte bună dar i-am dat-o înapoi și am mai jucat fotbal și când joc fotbal îmi forțez piciorul și iar începe să mă doară.

| R0R0 a răspuns (pentru T0T):

Ce-ar fi sa nu mai joci?
Nu trebuie sa ti-l fortezi.

| T0T explică (pentru R0R0):

Neaa...Pai mai fac puțină mișcare și eu și oricum joc cam odată pe săptămână. Eh ce contează...O durere nu a omorât pe nimeni.

6 răspunsuri:
| T0T explică:

Scuze pentru categorie, am ales-o greșit, mutați-o la sănătate.