| Andy3849 a întrebat:

Astăzi am mâncat la școală un sendviș și după vreo 30 de minute a început o durere groaznică de burtă.
Am stat cu durerea câteva ore până am venit de la școală am fost la cabinetul medical al școlii să îmi dea o pastila și după ce am luat-o nu mi-a trecut de loc.
Am ajuns acasă m-am zbătut in pat de durere și mama m-a dus la un dispensar.
Acolo mi-au făcut o injecție și mi-au dat niste pastile pentru acasă după injecție și pastile mi sa calmat durerea.
Durerea era insuportabila deci insuportabila mă zbăteam in pat de durere.
Medicul mi-a spus că am o toxiinfecție alimentara și sunt sensibili.
Și mi-a spus sa nu maiananc niciodată prostii.
Acum sunt acasă ma mai doare puțin dar sa calmat mult de tot durerea dar mă mai înțepă puțin burta.
Ideea este că am mai avut asta anul trecut și am fost la spital, mi-au făcut aceeași procedură dar durerea nu mi-a trecut am stat in spital 3 zile internat.
Și îmi este frica sa nu se repete.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si? Care-i intrebarea? Oricum pe aici nu sunt doctori. Era candva o asistenta dar vad ca nu mai raspunde.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Probabil ai colon iritabil. Trebuie să ai grijă să nu fii constipat niciodată pentru că asta poate da aşa dureri. Dacă nu mergi în fiecare zi la toaletă trebuie să discuți cu ai tăi să te ducă la doctor să îți dea un laxativ potrivit vârstei. Unele nu sunt potrivite pentru copii. Trebuie să mergi la toaletă în fiecare zi fără excepție.

| IL0VEDINER0 a răspuns:

Rezolvarea: adopta un stil de viata sanatos. In plus sa stii ca umbla un virus pe care si eu l-am luat si eu miercuri. Siptome: dureri grave de stomac, colon, varsaturi si diaree.