| corina977 a întrebat:

Astazi am observat ca mi s-a umflat o alunita care o am in zona genitala.are vreo 0, 5 cm si este iesita in afara.Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anacolda a răspuns:

Rostopasca, tataneasa - ceai si marul lupului-ceai. Faci orice sa nu se rupa.
Cu sucul de rostopasca o ungi de doua trei ori pe zi si o speli cu ceai de marul lupului sau tataneasa, macar o data pe zi. se va trage umflatura, dar sa ai grija sa nu o iriti.
http://vindecarenaturista.blogspot.ro

5 răspunsuri:
| Klandestin a răspuns:

Du-te la medic poti sa ai herpez sad

| kitten95 a răspuns:

Du`te neaparat la doctor. daca zici ca e alunita si nu neg sau cv ca si herpesul, atunci poti sa faci cancer de piele.

| denisaaa611 a răspuns:

Iti recomand sa mergi intai la medicul de familie pentru a-ti prescrie un bilet de trimitere la un medic specialist.

| Wind135 a răspuns:

Ar trebui sa mergi la dermatolog pentru un consult de specialitate.

| VarzarDeea a răspuns:

Ar trebui sa mergi la doctor!:]]]