| tavy06 a întrebat:

Astazi la antrenament la fotbal a inceput sa ma doara unhiile de la degetul mare de la ambele picioare. Cel mai rau a durut dupa o oprire brusca. Dupa ce am ajuns acasa am vazut ca unghiile se invinetisera, dar nu complet. Ce ar trebui sa fac? Mentionez ca nu pot sa fac pauza de la antrenamente. Un unguent ceva?
FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Probabil ca ghetele sunt fixe pe picior, cauta sa iei o pereche cu un numar mai mare. Poate ca n-ar fi rau sa faci o pauza de o saptamana macar pana se vindeca unghiile.

| Dayiii96 a răspuns:

In primul rând cred ca sunt prea mari sau papuci te strâng mergi la farmacie si cere un unguent pentru problema ta sunt sigura ca vor stii cum sa te ajute

| tavy06 explică (pentru Dayiii96):

Nu sunt mari numai ce le-am taiat. Dar nu stiu de ce s-au invinetit?

| Cimped a răspuns:

Sa le mai tai din cand in cand.

| TwiSt1997 a răspuns (pentru Cimped):

laughing))))))))))))))))))))))))

| AndreiBerton a răspuns:

S-ar putea sa ai unghii incarnate daca simti dureri mari pe ambele părți ale unghiei. Eu am patit tot asa din cauza fotbalului pe care făceam la scoala in pauze fiindca unghiile nu au fost tăiate bine si daca ai mers la fotbal s-ar putea sa ti se întâmple asta. Si app daca ti se intampla du-te urgent la doctor Sa nu se agraveze. Eu am trecut prin doua Operații si sunt al naibi de dureroase

| tavy06 explică (pentru AndreiBerton):

Sunt sigur ca nu sunt unghii incarnate. Este invinetita unghia.

| AndreiBerton a răspuns:

Daca stii ca e unghie incarnata du-te la doctor urgent. Ca si eu am trecut prin doua Operații fiindca am stat cu ele o grămada de timp agravate

| mihai1009 a răspuns:

Pune-ti gheata si stai 10 minute cu piciorul nemiscat si saca nu merge da-ti cu apa fiarta pe picior
FAC SI EU FOTBAL SI STIU CUM ESTE!