| ahahhah a întrebat:

Astazi mi-a venit o mingiuca in ochi foarte tare. Ma doare ochiul, s-a inrosit si vad in ceata. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Nu cred ca ai nimic! probabil ca o sa ti se invineteasca ochiul maine dar o sa iti treaca! puneti o compreasa cu apa rece pe ochi ca sa nu se umfle!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune gheata si daca se agraveaza mergi la medic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie neaparat sa mergi la medic sa te examineze.

| Minks a răspuns:

Du-te la doctor. N-avem de unde sa stim ce ai doar prin niste litere scrise de tine pe un site. Doctorul dupa un consult iti poate spune ce ai si ce sa faci mai departe.

| alessia5158 a răspuns:

Si mai stai sa intrebi pe TPU? Te duci la urgenta!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ochiul rosu si dureros este urgenta oftalmologica. S-ar putea sa nu ai nimic, dar s-ar putea sa ai o eroziune corneeana care sa impuna tratament oftalmologic. Eu te sfatuiesc sa te duci urgent la oftalmolog (in seara asta la camera de garda sau cel tarziu maine dimineata la prima ora).

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În mod normal trebuia să mergi imediat după eveniment la oftalmologie!
Acum ce aștepți? Să te ducem noi cu lăutari?
Pa, pa.