| Axer a întrebat:

Astăzi mi-a picat telefonul și mi s-a spart sticla de pe spatele telefonului, dar nu foarte rau, eu îl folosesc și asa nu e asta o problema, doar ca după ce îl folosesc se mai vad mici cioburi la mine în palma. Am tot auzit ca pot pătrunde în piele și să ducă la lucruri mai grave ca pot intra în vene, eu nu știu ce sa zic, nu prea cred dar am auzit și eu la alții.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Mergi cu telefonul tau la orice service GSM si vezi cat ar costa inlocuirea acelei sticle de pe spate
sau daca costa prea mult si nu crezi ca merita, poti pune o husa care sa acopere spatele telefonului, o husa pentru modelul tau, se va vedea si bine si ai acces la toate functiile telefonului tau!

| dullcat a răspuns:

Buna.Decat sa te ranesti, nu mai bine incerci sa repari ce ai spart? Sau macar foloseste o husa de protectie?