| Bocristi7 a întrebat:

Aștept răspuns urgent. E păcat dacă dau foc unor cărți de la alta religie? Vreau sa scap de niste cărți din casa mea care sunt de la alta religie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
39 răspunsuri:
| HelpingHands a răspuns (pentru Bocristi7):

De exemplu: Jur sa respir câte zile voi trai și după fiecare inspirație sa urmeze o expirație Dezlegarea: Doamne Dumnezeule ma desjur ca vreau sa respir câte zile voi trai, și nu mai vreau ca după o inspirație sa urmeze o expirație! In numele lui Hristos de 3 ori!

Răspuns utilizator avertizat
| HelpingHands a răspuns (pentru Bocristi7):

Ma desjur ca vreau sa ma abțin de la malahie și nu mai vreau sa fiu pedepsit cu nici o boala… "in numele lui Hristos" de 3 ori … dar mai întâi te relaxezi îți calmezi mintea și apoi ii spui Tatălui ce gândești despre lucrul respectiv. apoi faci dezlegarea! Sunt gnostic! Și cred in toate marile religii.

| untu a răspuns (pentru Bocristi7):

Ei,na! Poftim, poti sa spovedesti unui preot bun! Parintele stie cel mai bine daca este pacat sau nu!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e.

| StrongHeart a răspuns:

E pacat de copacul din care au fost facute, in primul rand.
Ce vina o fi avut saracul copac?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu le arde! E păcat, în sensul că hârtia se reciclează.
Alții, poate că și le-ar dori.
Fie le lași in scara unui bloc, in raftul destinat reclamelor publicitare, fie le donezi personal (colegilor, vecinilor, prietenilor-care vor!), fie la introduci intr-un container stradal pentru reciclare hârtie. Salvezi un pomișor! ))

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De care religie sunt? Dacă sunt pocăiți, au aceeași religie cu tine, doar popii diferă.