| n1men14 a întrebat:

Ați făcut vreodată insolație (când erați copii)? Cum ați procedat? Experiențe?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Insolatia se face de la statul in soare la ore total nepotrivite, cand arde, debutand cu dureri de cap, ameteli, stari de greata si voma, stare generala de rau, posibil diaree si chiar temperatura, putand apare si arsuri ale pielii.

| ioana748 a răspuns:

Da, am facut. Luam paracetamol, beam un ceai, ma culcam si imi trecea.