| Jessica1235 a întrebat:

Ati facut vreodata test pentru alergii? Cum a fost facut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Am facut anul trecut a fost usor te da cu un gel special pe mîini tu ti mîinile întinse pe biroul medicului si el i ti pune niste ace care nu simti deloc durerea sunt ace subtiri, si prin acele ace el vede la ce esti alergic, posibil acele acelea sunt conectate la niste aparate speciale care detecteaza ele la ce esti alergic.Si după ce i ti face testul de alegii i ti spune, esti alergică la polen, la praf, si i ti va da un tratament si eventual sa faci o analiza a scaunului duci la laborator si ei vad daca nu ai si alte alergii la anumite alimente.

| Panamax a răspuns:

Di doaua orii, fost ghinii.

| Jessica1235 explică (pentru Panamax):

Poți sa îmi povestești mai în detaliu? Adică pentru ce alergie ai făcut test, cum a fost făcut testul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mana? se poate face pe mana, pe o biopsie sau iti da sa mananci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, am alergat foarte bine dupa test