| Radandam a întrebat:

Ați luat celebrex? Pentru ce dureri? și a făcut efectul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1. CE ESTE CELEBREX? I PENTRU CE SE UTILIZEAZ?
Celebrex este utilizat pentru ameliorarea semnelor? i simptomelor care apar �n boala artrozic?, �n poliartrita reumatoid? sau spondilita anchilopoietic?
Celebrex apar? ine grupului de medicamente denumite antiinflamatoare nesteroidine (AINS)? i mai exact subgrupului de medicamente cunoscute ca inhibitori specifici COX-2. Organismul dumneavoastr? produce prostaglandine care pot determina durere? i inflama? ie. �n condi? ii precum boala artrozic? sau poliartrita reumatoid? organismul dumneavostr? produce mai mult din acestea. Celebrex ac? ioneaz? prin sc? derea producerii de prostaglandine? i astfel reduc�nd durerea? i inflama? ia.

https://www.minifarmonline.ro/......10668.html

https://stirileprotv.ro/......stere.html

| Dana2103 a răspuns:

Pai scopul lui este sa ia inflamatiile