| n1men14 a întrebat:

Ați mai avut până acum o erupție în zona gâtului și al pieptului cumva, cred ca se numește erupție cutanată. Și aveați mâncărimi în partea aia și un fel de bubițe roșii și zona era roșie? Răspuns urgent vă rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Mibazon de la farmacia veterinara. Este foarte bun si la om.

| TuzacAngelina a răspuns:

Nidoflor. Este dermatită seboreică spre psoriazis. Dacă ai grețuri, dureri de cap și în tot corpul ți-ai luat o toxi infecție alimentară. Dacă e cu rău și nu mergi la urgențe să-ți facă hidrocortizon, nu vei ma putea să-mi mulțumești...