| paulina12 a întrebat:

Auziti am facut un tratament cu crema de galbenele pentru ten si cica e bun pentru. indepartarea acnei a functionat pentru. un timp si acum folosesc sapun dove ca e foarte bun pentru. curatarea tenului dar acum iar miau mai aparut cateva cosuri si nu stiu ce sa mai folosesc... puteti sa imi recomandati ceva mai bun si nu foarte scump?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea NU MAI FOLOSI NICIODATA SAPUN PT MAINI pentru a-ti curata fata, nu vei face decat sa agresezi tenul ( contine soda caustica!), iar sebumul de pa fata v-a exploda in pustule ( cosuri). Foloseste zilnic dimineata si seara un sistem purifiant pentru tenul gras, iti recomand beautycycle de la Amway, special pentru tenul gras si folosit concomitent cu o crema gel anti-acneic.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun tratament pe care l-am folosit si am fost foarte multumita de rezultate absolut de fiecare data(l-am mai folosit si cu intreruperi)este Zineryt(in jur de 35 de lei,dar merita).Il poti folosi si tu,dar numai in urma unui control dermatologic care te asigura ca e totul in regula daca-l folosesti(in unele cazuri poate face mai mult rau decat bine,lucru valabil in cazul marii majoritati a produselor).In cazul in care l-ai folosit deja, sau in cazul in care dermatologul nu-l considera potrivit pentru tine, raspunsul la problema ta poate fi chiar recomandarea dermatologului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Foloseste sapunurile naturale pe baza de uleiuri vegetale, plante medicinale, argile, sucuri naturale etc. Le gasesti pe www.efrumuseti.blogspot.com