| PisicaUnicubeu a întrebat:

Azi a inceput sa imi apara niste bășicuțe, par de gandac sau de paiajan...Am stat doar o ora in curte, mi-am facut dus si bășicuțele tot apareau... N-am mancat cine stie ce, salam cu cașcaval cumparat ieri, niste chifle si mancare de mazare straight face Ce am? Funda! Tin sa mentionez ca inca incep sa imi apar cand ma scarpin putin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SimonaCristina a răspuns:

Cel mai probabil ai facut alergie la salam (intoxicatie - urticarie). Ia un antihistaminic (claritin), bea lichide multe si da-ti pe piele cu alcool mentolat. Sanatate!

| PisicaUnicubeu explică (pentru SimonaCristina):

Am sa tin cont de sfatul tau! Mersi.

2 răspunsuri:
| Liv300 a răspuns:

Cred ca esti alergic la ceva alt ceva nu stiu că asa are si o fata de la scoala.dar te-ai gandit sa mergi la doctor?