| carmenzo a întrebat:

Azi am dat jos o oglinda mica si s-a spart in vreo 5 bucati. ce inseamna asta? in afara de ghinion...happysi ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hopeless a răspuns:

rolling on the floor)) prea tare intrebarea, in primul rand inseamna ca oglinda nu mai este intreaga, iar in legatura cu ce poti face...1-cumpara alta sau 2-ia lipici si fa o la locrolling on the floor

9 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Nu crede in prostii din astea arunca cioburile si cumpara-ti alta oglinda.
O oglinda sparta nu este asa periculoasa ca o persoana care ti se arata prietena dar este cel mai mare dusman al tau.

| Parintele a răspuns:

O sa castigi la lotowinking

| ele30 a răspuns:

Se zice ca te vei marita peste 5 ani dar cine mai crede in lucrurile aste a?

| ellai a răspuns:

In afara de ghinion(ca vei avea atatia ani de ghinion in cate bucati s-a spart oglinda) nu stiu alta chestie.insa eu nu cred in treaba cu ghinionul.cand am fost mai mica am spart am spart o oglinda si cred ca inca as mai avea ceva timp de ghinion.nu sunt o persoana foarte norocoasa, dar daca as fi avut ghinion atata timp mi-as fi dat seama.
deci...nu iti face grijihappy

| dudu_4306 a răspuns:

Spartul oglinzilor nu aduce ghinion. Asa li se spunea servitorilor din perioada medievala, ca sa fie mai atenti cand manevreaza oglinzile, pentru ca pe vremea aceea erau destul de valoroase. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ghinion spanak, inseamna ca trebuie sa-ti iei alta oglinda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine sa nu crezi in superstitii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca ai mai multelaughingrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O mierlesti in 5 zile sau ore nu mai stiu exact dar oricum te duci ...pacat