| wolder a întrebat:

Azi am fost la dentist si mi-a pus o plomba temporara mi-o schimba luni, e pentru a dezinfecta locul si mi-a facut si anestezie. Are ceva daca ies afara in seara asta? Mi se poate intampla ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| SANDRA25 a răspuns:

Nu dar ai grija nu manca in partea cu dintele plombat

| DraudeS a răspuns:

Nu are nici o relevanta. Poti iesi afara din casa.

Sanatate!

| Anda_1113 a răspuns:

Nu ti se intampla nimic.Doar lasa in pace plomba.Nu scobi sau da cu limba in locul respectiv.Cand te speli pe dinti, spala usor locul respectiv.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce treaba are iesitul afara cu dintele?

| mona a răspuns:

Nu se intampla nimic, poti iesi afara

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Atata timp cat nu stai in ger cu capul descoperit si nu consumi alcool, poti iesi linistit, nu vei pati nimic

| Azµre a răspuns:

Nu are absolut nimic!