| Apolo234 a întrebat:

Azi am fost la fotbal si am fost lovit cu o minge in partea de sus a nasului si acum mi s-a învinețit partea aceea, ce pot sa fac ca sa imi treaca mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sammie a răspuns:

Bună! Eu de obicei când mă rănesc și mi se învinețește îmi pun niște gheață de la frigider într-o punguță, o acopăr cu un șervețel ca să nu fie prea rece și o țin pe locul respectiv cam 2-3 minute. Ar trebui să îți treacă. Mingea nu e așa de dureroasă ca altele. O să-ți treacă. Stai liniștit!