| Psihiatra a întrebat:

Azi am fost lovita cu o minge de fotbal mai jos putin de burta. M`a durut ingrozitor de tare, nu puteam vorbi si respiram cu dificultate.Am si vomat straight face. Se poate sa fie ceva grav? Plus ca nu vreau sa ma duc la medic...Ma tem sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| TheSkyNow a răspuns:

Poate fi si ceva mai grav, mai bine du-te la medic la un eco. de la soc in zona aia i cam periculos... sad

| browneyes99 a răspuns:

Nu cred ca s-a intamplat nimic dar trebuie sa spui unui adult (in caz ca nu esti) si acesta va lua masurile necesarewinking. cine stie ca s-a intamplat? si daca chiar te-a durut asa de rau cred ca ar fi cazul sa mergi la un medic pentru ca el stie cel mai bine ce trebuie facutwinking!

bafta!:*

| ILied a răspuns:

Si euam patit la fel numai ca eu am cazut de la vreo 3 metri. Nu trebuie sa te temi de medic. El doar vrea sa te faca bine. Poate te-a lovit in stomac. Te duci la un medic si el iti ve recomanda ceva.

| Stefan94 a răspuns:

Antonia cred ca este mai bine sa te duci la un medic caci poate sa fie ceva nasol (doamne fereste). In mod normal nu ai ce sa patesti dar niciodata nu stica sa fii sigura.

| JustMe_2928 a răspuns:

Ar trebui sa spui unui adult...
Sa te duci la meditc...
Si pana cand te duci la medic ar trebui sa stai intinsa in pat sa te odihnesti si sa te linistesti!

| veronica a răspuns:

Trebiue sa te duci la medic nu te mananca mai bine acum decat cand o sa fie prea tarziu poate nu ai nimic si te trimite acasa dar nu pierzi nimic sa te vada un doctor poate iti trece dar sa stii ca poti avea ceva in inerior care nu se vede si pote ai sa ai problema mai tarziu, eu zis sa te duci la un medic

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și dacă nu mergi la medic pentru un ecograf abdominalo-pelvian de unde vrei să știm noi ce s-a putut întâmpla?!
Pa, pa.

| cossmy a răspuns:

Bucura'te ca u esti baiat si multzumeste'i lu d'zeu de 100 de ori pe minut pentru asta. pentru ca durerea ar fi fost intreita cel putin si cine stie si ce consecinte ar fi avut. insa cel mai bine ar fi sa astepti sa-ti treaca. Daca nu ai nici un simptom sau asa ceva, nu ai de ce sa te agiti, insa daca ai dureri, sau simti ceva incomoditate dupa un timp, consulta un medic. Baftahappy