| anonim_4396 a întrebat:

Azi am mancat 1 placinta si inca o jumatate 2 snitele 2 felii de paine 2 banane si o cana de lapte sunt multe calorii sau sunt putine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BlackRose03 a răspuns:

Daca faci si o ora pe zi sport pentru a le arde sunt putine.In schimb daca mănânci fara a face sport e prea mult (dupa parerea mea).
In loc de plăcinte, snitele si paine care sunt alimente bogate in calorii mananca mai multe fructe/legume, carne fiarta si supe.
Nu conteaza daca mănânci mult sau putin atata timp cat te feresti de dulciuri/fast food si faci sport.
Si nu are vreun rost sa intrebi asta in cazul in care mănânci la ore tarzii.

| annempx a răspuns:

Sunt multe calorii, in jur de 2000

| mimi a răspuns:

Numarul mediu de calorii pe care trebuie sa le consume un om e 2000. Desigur, variaza, dar cred ca ceea ce ai mancat tu + jumatate de ora de sport nu va face rau organismului tau. Insa, pentru a duce un mod de viata cu adevarat sanatos trebuie sa incluzi si fructe si legume in meniul tau, nu numai aluat si animale happy