| Alinutaaaalina a întrebat:

Azi mi-am cumparat Zineryt, nu am foarte foarte multe cosuri, dar alea pe care le am ma jeneaza. Ce se va intampla daca il voi folosi? Avand in vedere ca nu am o acnee grava\vulgara.Usuca asa tare fata? Imi vor aparea mai multe? Am tenul mixt, am de gand sa ma dau in seara asta.Cine a folosit si a trait asa ceva? Multumesc. funda:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vyvy a răspuns:

Si eu folosesc zineryt! iti usuca fata doar cat timp stai cu solutie pe piele... dupa ce te speli nu mai ai nimic! spala-te bine.ca e posibil sa mai ramana gustul lui pe fata ta...sau mirosul. te-am pupat!

9 răspunsuri:
| Gabiii a răspuns:

Nu are cum sa iti usuce fata! Iti usuca doar cosurile deoarece trebuie sa te dai doar pe ele! Si mai multe nu au cum sa iti apara deoarece cred ca are si antibiotic in el!
Cred ca tie ti-am raspuns si aseara! laughing daca nu ai multe o sa-ti treaca!winking

| Rossey a răspuns:

Am o prietena care a folosit,si a dat rezultate bune, acum nu mai are, a scapat.

| Fluturash cu aripi de inger a răspuns:

Daca spui ca ai doar cateva cosulete atunci te sfatuiesc ca seara sa te dai cu zineryt doar pe ele si sa nu dai foarte mult deoarece daca il folosesti in exces iti poate arde pielea putin, nu trebuie sa te speri, oricum zineryt este foarte bun mai ales daca nu ai mai folosit pana acum vei vedea rezultate :X

| claudia_9559 a răspuns:

Este bun pina la o limita; daca il folosesti prea des nu -si mai face efectul.Si intr-adevar usuca tenul, eu l-am folosit o perioada dupa un timp nu si-a mai facut efectul.Dar du-te si la un dermatolog, vezi daca este cazul sa-l folosesti sau cauta alta metoda naturista.Este o gama de produse naturiste foarte buna se numeste L'ERBOLARIO.Eu am folosit o crema pe baza de brusture si rozmarin pentru ten cu impuritati doar ca sunt putin mai scumpe.Gasesti gama asta la farmaciile sensiblu dar poate au testere si vezi daca iti fac bine. Poate ai probleme in interior atunci degeaba folosesti pentru exterior.Bafta.PS=AI GRIJA CE PRODUSE COSMETICE FOLOSESTI SI DE LA ELE POTI SA AI PROBLEME CU TENUL.Un pont incerca cu ulei de catina sa-ti dai pe fata seara si vezi rezultatele dupa un timp, atentie doar ca pateaza lenjeria.Se gasesti la farmaciile naturiste. Dupa parerea mea face minuni tenului, eu il folosesc si sunt foarte multumita. Am observat ca este bun si pentru cosuri, hranitor pentru ten.Nu prepara Zinerytul pina nu ai un raspuns de la dermatolog, dupa ce-l prepari este valabil 3 saptamini la tine poate nu este cazul.

| vyvy a răspuns:

Ms pentru fundita:*

| florentinf a răspuns:

Pai in primul rand terbuie sa faci urmatori pasi :
1. agita Zineryt-ul timp de cateva secunde
2. da-ti cu el pe toata fata pentru a preveni eventuale apariti
3.asteapta sa se usuce solutia si dupa o ora spala-te pe fata cu sapun
Zineryt are ca efect asupra cosurilor de a le intari sau ingheta facand astfel sa cada de pe fata ta ne lasand nicio urma iar de aceea trebuie sa te speli pe fata bine de tot cu sapun stiu aceste lucruri pentru ca si eu folosesc Zineryt si nu-ti face griji n-o sa-ti apara mai mule cosuri. Funda te rog

| Rocsaanna a răspuns:

Nu vei pati nimic...si eu il folosesc cand am cosuri, el nu face nimic alceva in afara sa iti usuce cosurile, e fffoarte folositor in 2 maxim 3 zile iti dispare cosul,depinde,nu te dai o data pe zi si gata, te dai de mai multe ori si iti vor trece mai repede, folosestel e foarte boonwinking

| katypyno a răspuns:

Eu l-am folosit si nu aveam foarte multe la fel ca tine si nu mi s-a intamplat nimic,doar la inceput mi s-a inrosit putin fata, dar dupa aceea nimic, dar asta depinde si de tipul de piele al fiecarui om.eu zic ca este bun. funda?

| euraspundlaintrebari a răspuns:

Daca il folosesti ti se vindeca cosurile. dupa parerea mea e eficient, nu iti usuca asa de tare pielea daca dai doar cat e necesar. o sa iti dispara cam in trei zile. eu il foloseam pe cosurile deja "stoarse".big grin se vinedeca mai repede>>