| Safire17 a întrebat:

Azi-noapte nu am putut sa adorm si am deschis telefonul si ma uitam la poze mai vechi. Si aveam o stare de tristete, imi venea sa plang la fiecare poza. Abia m-am calmat si am adormit. De dimineata nu am mai avut acea tristete, dar aveam ochii foarte umflati si ma durea foarte tare capul. Am lua un algocalmin si mi-a trecut, dar acum parca iarasi am starea aceea de azi-noapte. Ce pot sa fac? In afara sa ies afara ca e frig sad. Ofer funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Simonaa5 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu prietenii pe net, sa iti chemi vreo prietena acasa, sa citesti ceva, sau sa ajuti persoanele pe TPU, sa asculti muzica ( dar nu triste), sa te uiti la filmulete funny pe youtube, sau la un film de comedie. Sper ca ti-am fost de folos! Poate te simti asa, ca stai tot timpul izolata fara prieteni... thinking

3 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Cred ca suferi de putina depresie si melancolie care este data de o cauza ceva te nemultumeste sau te intristeaza ai o problema acasa sau la scoala sau cu cineva etc.care te tine in depresie si care pentru copii nu e tocmai indicat sa stai asa trebuie sa discuti ce te framanta cu mama sau cu cineva adult, psihologul ar fi foarte indicat sa treci din starile astea pentru ca daca se agraveaza nu e bine deloc singura e greu sa te concentrezi sa iesi din stres si stari de genul asta pentru ca nu stii ce sa faci exact, asa ca gaseste o persoana care sa te inteleaga cu care sa poti vorbi si care sa te ajute, sa te sustina, apoi incearca sa faci lucruri care iti plac tie cel mai mult, ocupa timpul cu activitati relaxante, sport plimbari, citit, dormit cat e necesar pentru varsta ta adica cel putin 8ore pe noapte si 1-2ore ziua si mancat regulat sanatos si variat.

| deliaa_5419 a răspuns:

Am patit si eu este depresie. puneti muzica si incearca sa dormi e cel mai bine... daca nu plangi ca sa te descarci dupa care vei dormi mai bine cred eustraight face

| BissiBee a răspuns:

Si eu patesc de multe ori asa, dar nu am ce sa fac.Ma gandesc ca nu are rost sa ma consum si sa imi aduc aminte de lucruri rele.Eu ma calmez cand scriu in jurnal sau cand ascult muzica! Numai asa scap de acea stare!sad