| florinucata a întrebat:

Azinoapte am vomat odata si dupa aia am avut diaree iar dupa-masa m-am simtit mai bine apoi am iesit putin in oras ca sa iau o gura de aer si am vomat in parc. Am avut menstruatie cam 5 zile si cam cum ii de obicei. Este posibil sa fiu insarcinata? Si ma doare foarte tare si capul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nescafe720 a răspuns:

Poate ca intre timp ai rezolvat, dar, ce ai mancat peste zi? E posibil sa nu iti fi picat bine la stomac sau sa nu fi fost atenta la vreun termen de expirare. Daca ai senzatia de stomac greoi, frisoane, diaree, varsaturi, tremur ia o pastila de metoclopramid inainte de masa (cu un sfert de ora) si incearca sa mananci cat mai usor - doua sau trei zile maxim. Tinand cont ca a fost cald afara poate ai mancat ceva prin oras si stim cu totii cam cum sunt depozitate unele alimente, iar tu fiind o fire mai sensibila, acum tragi ponoasele. Sanatate! A: grija mare la ce mananci prin oras.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simptomele pe care le descrii sunt foarte generale. Exista virusi care provoaca exact ce descrii.
Daca ai motive sa crezi ca esti insarcinata, fa un test de sarcina.

| LoredanaTM a răspuns:

Iti recomand sa citesti ghidul menstruatiei creat de cei de la Chilotis.
https://chilotis.com/