| baiatulbaiatbaietel a întrebat:

Baiat
13 ani jumatate
1.77
60 kg
Sunt prea gras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| xEmiii a răspuns:

Nu,esti bine asa!winking

| CristinaDanciu a răspuns:

Având în vedere faptul că eşti înalt nu eşti gras deloc!

| intrlp a răspuns:

Ti-au raspuns doua fete deci chiar e bine.

| KTY123 a răspuns:

Nu, nu esti prea gras. Iar din cauza ca esti inalt si esti si baiat nu are nimic daca te mai ingrasi.
de exemplu daca ai 1.70 ca fata ar trebui sa ai 60 kg, iar ca baiat intre 60 si 70. Sper ca te-am ajutat funda.kiss

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Nu, nu esti prea gras. In raport greutate-inaltime pot spune ca esti mai mult decat okay. (Eu ma intreb daca nu esti cumva un pic slab la inaltimea asta...)
Concluzia este ca esti okay.
Bafta!

| madalinamadu a răspuns:

Eşti puţin cal înalt pentru vârsta ta. Cred că arăţi bine la kilogramele şi înălţimea ta.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU eşti gras DELOC, stai liniştit :)

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 68, 5 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai chiar cu vreo 8-9 kg SUB greutatea IDEALĂ; aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Toate cele bune!