| Delia3455 a întrebat:

Baiatul meu are 1 an şi mi-a facut din nou febra ieri, am fost cu el la medic, i-a pus branula şi i-a pus o injecţie cu antibiotic în branula, iar acum iar are febră.Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Supozitoare cu paracetamol pentru varsta /greutatea lui.
Sirop pentru febra de asemenea.
Nu inteleg de ce nu te a internat.
Mergi din nou la medic si poate iti face o internare cu copilul totusi.
Multa sanatate,

| Violleta2022 a răspuns:

Sirop cu paracetamol si sosete imbibate in otet cu apa (50% apa, 50% otet).

| Madaxo97 a răspuns:

Urgent la medic din nou, dacă febra nu scade cu antitermice.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Trebuie să îi scazi febra.
Este somnolent? Greu de trezit? De ce are febră? Ți-au zis diagnosticul? Are vreo erupție pe piele? Uită-te inclusiv pe pielea de pe spate.
Îi scazi febra ținându-l în loc răcoros, fără prea multe haine, eventual paracetamol.

| Dragobeta a răspuns:

Ai scris acum 7 ore.
Sper ca ai fost deja DIN NOU la medic. Din moment ce ieri i-a facut antibiotic iar febra nu scade, e grav de tot.