| Pumba a întrebat:

Banui ca tatal meu are o infectie la o masea. I s-a umflat toata partea dreapta si il doare. De ieri dimineata sta doar cu gheata pe fata si mananca inghetata incontinuu. A fost la stomatolog si i-a umblat la lucrare cu scopul de a afla de unde vine durerea dar nu a reusit decat sa-i prescrie niste antibiotice, de la care nu-i prea trece. El a mai luat Ibalgin si Nurofen. Paremi-se ca de la Nurofen a mai scazut durerea. Exista vreun tratament pentru a mai scapa de durere sau/si pentru a se dezumfla fata? Dau Fundita si Vot!happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tiriboxi a răspuns:

Buna recomandarea mea este sa consume antibiotice pina la eliminarea infectiei, sau daca exista o problema mai grava sa apeleze la serviciile facultatii de stomatologie din Bucuresti unde functioneaza si in regim de spital nu ignorati acest aspect deoarece are repercursiuni asupra intregului organism, ca masura de prim ajutor recomand consumul de miere si propolis de buna calitate in cazul in care doriti mai multe detalii cum puteti procura aceste produse contact tiriboxi@gmail.com sau tel 0765948501, multa sanatate, astept o veste sa putem actiona rapid aceasta infectie poate afecta inima

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vezi daca apasa acolo unde e umflat si doare atuncie puroi si trebuie sa se intervina urgent, azi sa mearga la un spital ca si acolo au dentist si sa cumpere o cafea sau niste bani sa aiba ca daca mergi fara nimic nu face treaba buna nesimtitii astia.

| adryana_6040 a răspuns:

Incearca augmentin este foarte bun 1 la 12 ore isi face efectul de la prima pastila.

| Pumba explică:

Luni se duce din nou la stomatolog.