| dana_3058 a întrebat:

Bebe al meu a fost diagnosticat cu craniotabes, am cautat in italia vitamina de nu am gasit decat picaturi pecare le voi primi pe 9.05 2009 sunt bune pentru bebe de trei luni si doua saptamani? sunt foarte suparata ca nu gasesc vitamina D3 injectabil. cine ma poate ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt bebe injectabil?
nu o sa gasesti niciodata asa ceva
picaturile sunt bune

| pissyku a răspuns:

D3 se gaseste la medicul d fam.eu il i-au p baza de prescriptie, pentru piciul meu.

| pissyku a răspuns:

Daca nu ma insel.vit D3 este reprezentata prin vingantol,, asta primesc si eu de la medic pentru bebe(10 luni) o data la 4 luni... e posibil sa vb despre chestii diferite. dar e coincidenta,, la de.mai nu-s. dar de il i-ei cu prescriptie medicala...mai interrseaza-te la specialisti:*:* bafta! si ai grija de bebe

| gena a răspuns:

Am de injectabil 4 cutii aduse din italia daca doriti sunati pe tel meu 0745251975

| corinaa37 a răspuns:

Orice copil ia vitamina de timp de un an de zile de cand se naste pana la un an fetele mele au luat amandoua