| anonim_4396 a întrebat:

Bebelusul meu nu are pofta de mancare ce i-mi recomandati

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Elena0210 a răspuns:

E mai bine sa mergi la un medic pentru a vedea care este cauza.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cate luni are bebelusul tau?, daca e alaptat pana la 6 luni nu e nevoie de mancare, in general se incepe cu o lingurita si nu se forteaza deloc, mancarea trebuie sa fie suava, fara sare sau zahar adaugat, dovleceii fierti si facuti piure sunt acceptati destul de bine, cel mai bine intreaba pediatrul, daca nu scade in greutate sau are alte probleme de sanatate nu prea ar fi probleme, dar pediatrul o sa te sfatuiasca cel mai bine

| lily123 a răspuns:

Da-i laptic mult si incearca sa il iei usor.