| Rebbbeca a întrebat:

Boala Parkinson o pot avea si copii? Eu tremur si am doar 13 ani...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Shatteredx a răspuns:

Cel mai probabil ai un deficit de vitamine. Si mie imi tremurau mainile si cand stateam putin in picioare inainte, eram anemic, nu aveam pofta de mancare si eram lipsit de energie.
Recomand Supradyn de la farmacie, se da fara prospect si vei vedea diferenta in 2 zile.
Daca nu iti trece, du-te la un control happy

7 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Nu e Parkingson. E tremor esential sau anxietate (provocata de cafea si/sau tigari).

| mary_1175 a răspuns:

Eu nu am mai auzit ca un copil de 13 ani sa aiba boala asta, poate ai vreun stres ceva, atac panica, anxietate, lipsa de calciu..etc dar in nici un caz parkinson

| Shatteredx a răspuns:

Ai fi primul caz cu parkinson la 13 ani.
Tulburările legate de boala Parkinson apar cel mai adesea între 50 și 70 ani

| adelina899 a răspuns:

Eu am 16 ani si imi tremura mainile si picioarele;-j ziceam si eu laughing

| NonEinstein a răspuns:

Doamne Doamne, Parkinson la 13 ani. asta ii o boala de batranete! Is multe cauze de la care poti tremura:deficienta de calciu, delegrare organizata, dar poate sa se ajunga si la ceva grav, psihic gen schiziofrenie.

| ionupo a răspuns:

Ai mai jos un site cu informatii despre parkinson.

http://www.topmedica.ro/blog/boala-parkinson/.

Poti pune intrebari chiar pe site iar medicul iti va raspunde in scurt timp. Succes :)

| RobinWalker a răspuns:

Buna!
Boala Parkinson e foarte rar intalnita la copii. Nu trebuie sa iti faci probleme ca tremuri! Se mai intampla, nu putem sa fim roboti, organismul reactioneaza diferit de fiecare data! Dar cel mai mult, boala e intalnita la batrani. Asa ca nu trebuie sa iti faci tu probleme. Nu te mai gandii la asa ceva.
O dupa masa frumoasa!