| madalinaaa89 a întrebat:

Bolile de inima si cancerul de col sunt genetice? daca da, spuneti-mi simptomele va rog sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a afla ce vrei, citeste aici: http://www.romedic.ro/boli-cardio-vasculare si aici http://www.cancercoluterin.ro/.

| Ana a răspuns:

Eu am auzit de la o profesoara de biologie ca, cancerul de col este genetic, dar de bolile de inima n-am auzit.

| katala a răspuns:

Madalina draga, nici diagnosticarea si nici tratarea bolilor nu se face pe net; daca ai ceva simptome care te-au pus pe ganduri du-te la un medic, daca nu, nu te mai gandi ca iti faci mai mult rau; pana cand nu te doare nimic fii fericita!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Bolile de inima au risc genetic, mai ales hipertensiunea arteriala. Simptomele bolilor de inima ar ocupa o carte intreaga, du-te la medic.
Cancerul de col uterin este unul din putinele cancere care nu are absolut nici o componenta genetica, fiind aproape exclusiv provocat de o infectie cu transmitere sexuala, virala (HPV).