| LeaveU a întrebat:

Brigaela, "non-chirurgicală" cred că ai vrut să spui, nu? Ok, şi dintre cele 2 metode pe care le-ai menţionat, care consideri că ar fi cea corectă în cazul unui prepuţ foarte strâns, care nu poate fi decalotat câtuşi de puţin, fiind dureroasă orice încercare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu. n-a vrut sa zic non-chirurgicala fiindca nu exista asa ceva. La copii se face asa numita decalotare chirurgicala, in care chirurgul face decaloatrea si taie cu bisturiul micile aderente care impiedicau decalotarea directa.
Nu sunt urolog si nici nu te-am consultat, asa ca nu stiu exact care este cea mai corecta interventie chirurgicala pentru tine, dar banuiesc ca circumcizia

| LeaveU explică (pentru Brigaela):

Iţi mulţumesc mult.

1 răspuns: