| Megan97 a întrebat:

a folosit cineva duphaston? eu ar trebui sa iau o pastila pe zi, 10 zile pe luna. dar, imi e frica ca ma voi ingrasa. voi ce stiti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Atat timp cat vei fi atenta la ceea ce vei manca, nu te vei ingrasa indiferent ce tratament ai urma. Uite cateva sfaturi pe care sigur le vei gasi utile: http://www.i-medic.ro/articole/slabeste-sanatos

| Stefan_Bagdan_1985 a răspuns:

Este ok sau nu este ok,acuma stii si tu cum este,ca fiecare cu organismul lui,la orice persoana poate avea diferite efecte secundare,orice medicament,nu? Eu sunt baiat,dar stiu ca la voi, femeile, problemele de menstruatie sunt foarte serioase! Eu zic sa intrebi un doctor sau cel putin, un farmacist despre aceast medicament, adica sa iti dea mai multe detalii!