| allesendethier a întrebat:

A slabit cineva prin infometare? cat?:-s.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Prin infometare nu faci decat sa-ti torturezi organismul care o sa se razbune pe tine. Te vei simti slabita pentru ca vei pierde vitamine, saruri minerale, iti va scadea glicemia si s-ar putea sa ai stari de lesin. Cand te vei reapuca de mancat, te vei ingrasa dublu fata de cum ai fost inainte.

3 răspunsuri:
| dragalasica a răspuns:

Pai, eu, pana acum, n-am slabit decat prin miscare sau cand eram slabita, din cauza racelilor, dar cred ca din infometare ai slabi pana in 5 kile, depinde foarte mult de perioada de infometare.

| dana28 a răspuns:

De acord cu ce spune Abh, iti recomand o dieta sau sport si fructele ( uscate in cutii ) Acai

| abuuublabla a răspuns:

Eu am slabit prin infometare, am tinut cam o luna pe un borcan de compot de pere pe zi sau un fruct ori un iaurt degresat pe care il mancam la 8 dimineata. Eu n am patit nimic, ba chiar sunt foarte fericita ca arat cum aratwinking Chestia nasoala e ca o sa ti vina o pofta sa mananci si alte lucruri insa o data pe luna du te si mananca ori niste clatite ori o prajitura nu face rau. Nu am baut sucuri, ceaiuri si ce mai gustam a fost laptele pentru ca e iarna si trebuie sa am ceva caldut la stomac. Problema e sa nu faci o, anorexie nervoasa' ceea ce mi s a spus mie ca am facut... eram obsedata si daca mancam un patratel de ciocolata. Eu zic ca merita, acum mananc mai mult de atat chiar 2 rosi si branza si un fruct- doua bineinteles pana in ora 11. O sa te simti mai obosita, asta clar. Dar merita efortul cand reusesti sa ajungi la cat ti ai dorit nu incepe sa mananci cum mancai, adaugi cateva elemente si cam atat. Cat despre dulciuri 30-40 g ciocolata pe saptamana nu strica.