| andreeea_2631 a întrebat:

acum 2 luni am facut chiuretaj si de cand mi-am reinceput viata sexuala ma ustura ff tare inauntru vaginului. din sa fie de vina chiuretajul sau am altceva? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mihaa a răspuns:

Daca era vb, de la chiuretaj, adica o infectie, facea-i febra, aveai durerii, si ziua, cred ca cel mai bine este sa mergi la medic, poate este doar o raceala

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil te-ai ales cu o infectie. Infectiile sunt frecvente in urma avorturilor, reprezentand o complicatie de temut. Prin urmare, e cazul sa te duci urgent la ginecolog.

soothe
| soothe a răspuns:

Poate ai facut o infectie nozocomiala (ca cele dobandite in spital). Uite-te pe situl asta http://bit.ly/cdYNm9
Mergi la medic in primul rand.
Altceva? Doar daca n-ai facut ceva rau.
Da-ne si tu mai multe amanunte: de cat timp se intampla asta? Care sunt alte simptome?
Cauze ar putea fi destule: mergand de la micoza (Torulopsis glabrata), vulvovaginita alergica (la lichidul seminal), candidoza, diabet, probleme neurologice sau de circulatie, infectie vaginala (nu e obligatoriu sa ai febra) pana la frig, arsuri, insolatie sau pur si simplu din cauza actului sexual in sine. Poate este prea brutal (actul) sau poate va grabiti, asa cum te-ai grabit si tu si in loc de "mi-am" ai scris "mi-am"... asa ca sa ne incurci.
Toate bune si la cat mai putine chiuretaje!