| Bianca0331 a întrebat:

Buna acum 3 ani am nascut prin cezariana si observ ca de 2 zile se,, zbate,, ceva in zona unde am fost operata ce ar putea fi? A patit cineva asa? Pare înfiorător ????‍♂️

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Stai linistita, ca se zbat doar gazele din burta.
Bea un ceai fierbinte si se calmeaza burta.
Nu are nici o legatura sau relevanta ca ai nascut acum 3 ani, cu ce se intampla acum in burta ta.

| Lupică27 a răspuns:

Spasm muscular, daca era ceva acolo uitat sau vreo infectie de 3 ani incoace mare mirare sa apara simptomele acum.

| Madaxo97 a răspuns:

Spasme musculare, nu are ce să fie altceva.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Dacă mi-ai da puțin mai multe detalii, aş putea probabil să te ajut. Ai avut vreo complicație la naştere? Vreo infecție? Câte cezariene în total? Ai alte simptome? Foloseşti sterilet? Este incizia roşie, umflată şi dureroasă? După operația de cezariană este mult țesut cicatrizat în abdomen şi asta e posibil să afecteze nervii cutanați şi să dea tremurul ăsta.
Nu sună a ceva periculos, în orice caz. Dacă e doar asta, atunci nu e nicio problemă.