| Dirbozz a întrebat:

Acum aproape trei luni mi-am scos un canin de lapte la dentist, care nu se clatina foarte tare.Lam scos cam devreme. Dar a trecut mult de atunci si nu mi-a crescut deloc. El se vede prin gingie, dar nu prea inainteaza.Cam cat timp ar cam trebui sa astept? Se poate sa nu imi mai iasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Conanry99 a răspuns:

Si eu am avut aceas problema! Poate faptul ca l-ai scos prea devreme si nu se misca prea tare cauzeaza acest ritm a cresterii.Deci cred ca l-ai scos prea repede.Nu sunt medic dar asta ar fi concluzea mea, nu te speria ca sigur o sa-ti creasca!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă nu dă măseaua de lângă el, nu este nicio problemă, are spațiu unde să iasă.
Dacă vezi că nu iese peste o săptămână, o lună mergi la dentist.
Sănătate!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una nu ştiu.
Ştiu că nu ţi-am fost de folos, dar ar trebui să mergi la dentist.