| Elisss a întrebat:

acum cateva minute m-am trezit cu o mancarime in jurul feselor si cand m-am uitat aveam o enorma pata, mi-am dat cu niste mixtura mentolata, posibil sa fie o alergie la nurofen raceala si gripa sau scarlatina/rubeola?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Alergiile se manifesta printr-o eruptie pe suprafata mai mare sau chiar pe tot corpul, deci e putin probabil sa fie alergie. Ar fi bine sa te vada un medic. http://www.i-medic.ro/boli/alergia-la-medicamente

| crynys a răspuns:

Sau vreun purice

| crynys a răspuns:

Ai citit prospectul la nurofen sa vezi daca da genul asta de reactie adversa? Poate ai papat ceva vechi si ai facut o mica intoxicatie alimentara. daca nu trece pana maine apeleaza la un medic dermatolog

| Elisss explică:

Nu sunt de purice, sunt foarte mari, adica sunt aproape cat toata fesastraight face