| MaduuRox a întrebat:

Acum cateva zile am avut o lovitura la cap, la lobul occipital /cerebel.Cateva zile ma durea capul si aveam ameteli.Acum ma cu durere rar.Ar trebui sa-mi fac un tomograf?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Avand in vedere ca evenimentul s-a petrecut acum cateva zile, iti recoman sa faci o vizita la un neurolog pentru inceput, iar in functie de ce observa la examenul obiectiv, o sa iti spuna el daca e necesar un asemenea test.
Ideea e ca daca era ceva foarte grav, acum nu mai vorbeai. Daca exista leziuni, o sa le poata vedea neurologul la examinare, iar daca nu exista aceste semne e cam clar ca nu ai nici o leziune la lobii occiitali, asa ca nu mai e necesar Computer tomograful.