| larrysukk a întrebat:

Buna!
acum cativa ani mi-a aparut pe dintele din fata o pata mica si alba...cred ca este lipsa de calciu
stie cineva cum as putea sa o fac sa dispara?
imi strica toata dantura...
cea mai eficienta solutie primeste fundita!
multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| missouri a răspuns:

Spala-te pe dinti cu bicarbonat de sodiu.
Nu numai ca dispar petele, dar si albeste dintii si este foarte eficient.

happy

4 răspunsuri:
| Cleona a răspuns:

Spaqla-te pe dinti dupa fiecare masa, consuma foarte des lactate inclusiv branza de vaci!

| o° Odd Kidd o° a răspuns:

Mai bine nu te speli pe dinti cu bicarbonat de sodiu, sau daca te speli nu abuza. Bicarbonatul de sodiu iti distruge dintii!

| catty443 a răspuns:

Du`te la dentist big grin sau incearca sa mananci mai satanos pentru cateva zile, si vezi daca se intampla ceva.winking

| ◕‿◕ a răspuns:

Du-te cat mai repede la stomatolog