| anonim_4396 a întrebat:

Buna.
Acum stiu de ce ma doare stomacul.
STie cineva niste metode de digestie ( in afara de vizita la doctor sau pastile)batting eyelashes ceva natural tongue

Mersi love struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Crisu_8081 a răspuns:

Intr-o situatie de genul, eu tin un regim:paine prajita, ceai(fara zahar), iaurt, branza, orez cu legume si ma abtin sa nu mananc carne/dulciuri sau sa beau sucuri fie ele acidulate sau nu.De obicei, in 3 zile maxim imi revin.

5 răspunsuri:
| turist a răspuns:

E OK daca stii care e problema... dar:
1. daca noi nu stim cum sa-ti dam un sfat?
2. eu totusi te sfatuiesc sa faci o vizita la medic daca durerile de stomac sunt frecvente ca poti sa ai probleme care pot fi tratate usor in faze incipiente...
Sanatate!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cel mai indicat este sa mergi la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mananca niste carbuni (nu glumesc), carbunii absorb excesul de acid gastric, si neutralizeaza substantele nocive din sistemul digestiv.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si de ce te doare stomacul? ca sa-ti dau si raspunsul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am fost la medic, si merge de peste un an jumate si mi-au dat la apstile, si tin si regim si tot ma lasa 2 - 3 zile ma ia iar.,. stomacul de zici ca imi da cineva un pumn instomac ...nu mai potttttt