| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
ajutati-ma va rog.Am avut candida vaginala si am primit un tratament de la ginecolog, dar acum a trecut deja 4 luni si parca nu ma supara nimic dar putine eliminari sunt si putin miros, pot sa o tratez acum cu mycogynax pina nu s-a infectat mai mult?

http://thuocbietduoc.com.vn/images/drugs/MEKOPHAR/Mycogy nax.gif

Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu poti. Trebuie sa mergi la ginecolog si sa te tratezi cu ce iti prescrie medicul.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! este bine totusi sa ceri sfatul medicului de familie..nu e bine sa luam un antibiotic dupa ureche... poti fi alergica si pot aparea diferite reactii...asa ca nu ezita sa ceri sfatul unui om avizat
O zi buna si frumoasa sa ai!

| Azµre a răspuns:

Dacă e de la candidoză poți să iei Canesten Gin 3 Este foarte bune tratamentul durează 3 zile. Îți recomand prietena mea a folosit și în trei zile a scăpat și de miros și de scurgere. Totuși dacă cumva faci pișu des sau te doare burtica, te ustură la urinare poți avea o infecție urinară și de aceea să miroasă. Ar fi bine un nou consult la medic să-i spui. Oricum poți face fără probleme tratamentul cu Canesten Gyn 3. Costa 20 de lei. Baftă!

| leacuri a răspuns:

Spalaturi vaginale seara cu solutie de bicarbonat de sodiu in apa calduta 1lingurita la 500 ml apa!