| alexa_4370 a întrebat:

Buna all!
Prietena mea are ceva pe san, ca un cos imens si o doare putin.
Ii este foarte frica deoarece mama ei a intrebat. o pe o doctora si sa vina urgent la doctor la control sa nu fie vorba de cancer.
Cine poate sa-mi zica ce este? Daca se trateaza? Chiar poate fi vorba de cancer?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa maerga la doctor. Probabil nu e cancer, ci o mastita sau o mastoza. Dar e important sa o vada medicul cat mai repede, fiindca ceea ce descrii tu este o tumora si poate fi, intr-adevar, si maligna.

| sfdshsnsa a răspuns:

Nu te speria, este un punct de grasime.sub piele happy
Se poate elimina printr-o operatie cu laserul, dar nu e necesarhappy
Fundita?

| MsETouch a răspuns:

Poate fi doar un mamelon supranumeral nu te speria

| sandra12 a răspuns:

Sicer.nu cred ca vb de cancer, dar poate fii si un fel de alergie