| RoxyTeIubeste a întrebat:

Buna all Urgentt-

ce am voie sa mananc daca am enterocolita?

ce am voie sa beau daca am enterocolita?

ce sa iau daca am enterocolita?

in cat timp se trateaza enterocoolita?

fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anutsa1 a răspuns:

Hei buna si eu am avut enterocolita anul trecut si a trebuit sa tin regim.Un regim care se baza pe:orez fiert, brânză proaspătă, mere rase, supă de zarzavat strecurată sau carne fiartă. Trebuie sa bei ceaiuri neîndulcite, apă plată, zeama de orez sau supa de morcovi. Fara legume şi fructe crude, lactate şi prăjeli.

1 răspuns:
| sociopath a răspuns:

Nu am nicio idee.Mergi la doctor si intreaba-l ca nu e nimic grav daca intri intrebi si iesibig grin.