| ღBiancaღ a întrebat:

Am 1.63 si 45 de kg este bine sau mai trebuie sa slabesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Peter28 a răspuns:

Este destul de bine. Ai mai putea sa te ingrasi un pic pana la vreo 60 kg, pentru ca inaltimea trebuie sa fie in raport aproape constant cu greutatea (tu ai 1.63 si ar trebui sa ai 60 si ceva de kg)

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.doctor.info.ro/calculator_greutate_ideala.html
Esti prea slaba.

| mat31new a răspuns:

Uita-te in oglinda, daca curge carnea pe tine mai trebuie sa slabesti. depinde cum arati, de exemplu sunt barbati la 1.75 care au 90-100kg si sunt grasi dar sunt altii care au aceeasi inaltime si greutate dar nu arata grasi din cauza ca fac sala si carnea sta bine pe ei (daca ma intelegi).

| bogdan72 a răspuns:

In niciun caz.

| NoName1234 a răspuns:

Eu am 1.65 si 45 de kg deci acelasi lucru. Si da e bine happy

| Jazzberry12 a răspuns:

Esti subponderala, adica sunt limita admisa. Indicele de masa corporal se calculeaza folosindu-te 2 constante: greutate, inaltimea. Indicele tau corporal este de 16, 93 adica cu aprox. 2 procente sub limita normalului. Nu, nu ar trebui sa mai slabesti, ci din contra sa te ingrasi minim 5 kilograme. Mai ingrijorator este ca tu ne intrebi daca trebuie sa slabesti. E absurd! Incearca sa nu te mai lasi influentata de modelele din reviste si mass-media, daca asta faci.

| criştiyan a răspuns:

Daca esti fata, te-as injura dar ma abtin pentru ca nu e voie, si imi dau seama din inaltimea ta ca nu ai inca nici 15 ani, deci ar trebui sa iti vezi de scoala!
La varsta ta un baiat nu isi da seama prin haine ca nu esti perfecta asa ca poti sa mananci linistita! x-(