| Liiia7 a întrebat:

Am 1.63 si am 54 kg. Trebuie sa mai slabesc? Si daca da cat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| b34TdoWnLiV3 a răspuns:

Ar trebuii sa mai slabesti 4 kg sau sa te mai inalti 7 cmwinking

7 răspunsuri:
| onetwothree a răspuns:

Eu sunt de parere ca esti bine asa cum esti. Pentru inaltimea ta ai greutatea ideala.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

N-ai precizat vârsta...
Din întrebările tale anterioare observ că ai 13 anişori.

Ai greutate NORMALĂ, iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 57, 8 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai cu 1-2 kg mai PUŢIN decât greutatea ideală - deci, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Greutatea ideala este de 53 de kilograme.
Nu mai trebuie sa slabesti.
Te-ai grabit cu funda, ai dat-o gresit.
Te pup!

| georgiocool a răspuns:

Salut stai linistita dc sa slabesti daca u te simti bine in corpul tau dupa parerea mea nu trebuie sa slabesti

| Deni99 a răspuns:

Eu sun ca este bine atata timp cat tu te simti bine nu vad care ar fi problema celor din jur big grin
Sper sa te fi ajutat pupic

| EllaEllla a răspuns:

Pentru inaltimea ta este bine.

| Samoil_Sicra_1948 a răspuns:

Nu neaparat, se calculeaza cu incaltimea ta -10