| aaaalexa a întrebat:

Buna am 11 ani.Si am o problema cu sanii. Ma dor ingrozitor asa dintr-o data nu stiu din ce cauza. Oricum ei imi cresc de mai mult timp.
Pls helpsad ]
Funda! RESTUL VOT happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alemoni a răspuns:

Buna!
Posibil iti vine menstruatia. Totul face parte din pubertate. Dezvoltarea volumului sanilor este insotita de fenomene dureroase ca : senzatia de apasare pe piept, mancarimi. Este normal, nu-ti face griji.
Bye:-)

4 răspunsuri:
| Slavic a răspuns:

Te maturizezi.

| 9dianaa a răspuns:

Hei! :*
Începi să te maturizezi, nu te speria că nu-i nimic rău în asta. doar că o să îți vină menstruația și posibil să-ți apară coșuri pe față! stai liniștită că nu-i nimic rău! :* te pup.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil sa-ti vina menstruatia.

| medicultau a răspuns:

Pentru siguranta poti sa iti faci singura un control la sani:
Exista un test foarte simplu pentru examinarea sanilor
vezi aici:
http://www.medicultau.com/......-sanii.php